Marketing internetowy, a w szczególności pozycjonowanie stron cieszy się w dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem zarówno wśród dużych firm korporacyjnych, jak również wśród niewielkich, lokalnych przedsiębiorców.

Na naszym rynku pojawiło się bardzo wiele agencji SEO, które oferują swoim klientom wysokiej jakości usługi. W dużej mierze to właśnie z powodu ogromnej liczy agencji SEO wybranie tej najlepszej jest naprawdę bardzo trudnym i czasochłonnym zadaniem. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na jakie elementy zwracać szczególną uwagę wybierając firmę do współpracy.

Dobór odpowiednich słów kluczowych

Jeżeli chodzi o pozycjonowanie stron, to kluczem do sukcesu w wielu przypadkach jest odpowiedni dobór słów kluczowych. Każda profesjonalna agencja SEO, powinna podpowiedzieć nam jakie słowa kluczowe warto pozycjonować, aby zrealizować swoje najważniejsze cele biznesowy. Wybór fraz powinien być poparty oczywiście rzetelną analizą, najlepiej z wykorzystaniem statystyk Google Analytics oraz po przeanalizowaniu danej branży i konkurencji. Jeżeli agencja SEO narzuca nam słowa kluczowe bez rzetelnej analizy i nie pyta o nasze cele biznesowe, to należy omijać ją szerokim łukiem. Niestety bardzo wiele firm sugeruje swoim klientom proste do wypozycjonowania frazy, które nie będą przynosić żadnych realnych korzyści, a za które trzeba będzie oczywiście zapłacić.

Audyt i optymalizacja strony

Każda agencja SEO oferująca kompleksowe pozycjonowanie musi oferować również audyt SEO. Agencje przed podpisaniem umowy, powinny bardzo dokładnie określić jakie elementy będą wykonane w ramach audytu SEO, a najlepiej jakby podesłały przykład audytu. Bardzo wiele agencji oferuje również pomoc w optymalizacji serwisu, ale pamiętać należy o tym, że nie wszystkie dobre firmy pozycjonerskie muszą znać się na programowaniu stron internetowych lub sklepów online.

Pozytywne referencje i opinie

Przy wyborze agencji SEO warto oczywiście sprawdzić z jakimi firmami wcześniej lub obecnie współpracuje. Jeżeli wejdziemy w portfolio danej firmy, to zwracać szczególną uwagę należy nie tylko na logotypy znanych marek, ale również na to, czy znajdują się tam dokładniejsze informacje. Warto sprawdzić np. success story lub case study dokładnie opisujące efekty współpracy. Jeżeli agencja SEO posiada w swoim portfolio bardzo wiele firm, ale unika jednocześnie wskazania obszaru współpracy, to powinna zapalić nam się czerwona lampka ostrzegawcza.

Specjalizacja agencji SEO

Wybierając najlepszą agencję SEO należy pamiętać również i o tym, że rynek SEO jest podzielony na pewne segmenty, dlatego też niektóre firmy mogą specjalizować się wyłącznie w poszczególnych sektorach. Na naszym rynku istnieją agencje SEO, które pozycjonują strony jedynie w danej branży np. nieruchomości, motoryzacja, medycyna itp. Co więcej warto zdawać sobie sprawę również z tego, że agencja SEO z Warszawy współpracuje głównie z firmami z najbliższej okolicy, dlatego też najprawdopodobniej posiada odpowiednie zaplecze do pozycjonowania lokalnych fraz typu: prawnik Warszawa, mechanik Warszawa itp. Jeżeli chcemy pozycjonować się wyłącznie na lokalne słowa kluczowe, to warto w pierwszej kolejności sprawdzić okoliczne agencje SEO.