Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy, którego aktywna społeczność na całym świecie przekroczyła 2 miliardy użytkowników. W samej Polsce ilość osób korzystających z Facebooka stale wzrasta – i obecnie wynosi ponad 12 milionów.

Takie wartości robią wrażenie i sprawiają, iż mediów społecznościowych nie wolno już ignorować. Coraz więcej przedsiębiorców zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, iż firmowe konto na Facebooku oraz powiązany z nim fanpage może odegrać znaczącą rolę w rozwoju i promowaniu firmy. Dzisiaj zaistnienie na tym portalu nie jest chwilową modą, która za jakiś czas przeminie, ale wręcz obowiązkiem. Jednak – co warto dodać – obowiązkiem, który przynosi wiele korzyści. Zatem dlaczego warto posiadać i prowadzić firmowy fanpage na Facebooku?

Skuteczna promocja

Firmowy fanpage na Facebooku daje niemal nieograniczone możliwości promocyjne, a wiele przeprowadzanych badań udowadnia, iż jest on w tym zakresie znacznie skuteczniejszy niż standardowy marketing. Jak to możliwe? Otóż fanpage dociera do bardzo szerokiego grona odbiorców, a wielu z nich to potencjalni klienci, którzy w przyszłości mogą stać się odbiorcami towarów lub usług. Poza tym – co warte podkreślenia – firma posiadająca swój fanpage ma także dostęp do Facebook Ads, czyli jednych z najlepszych i najbardziej skutecznych narzędzi reklamowych. Dzięki nim przedsiębiorca ma pewność, iż jego przekaz reklamowy dociera do ściśle określonej grupy docelowej, a nie do przypadkowych osób.

Budowanie wizerunku

Firmowy fanpage na Facebooku to wymarzone miejsce do tworzenia pozytywnego wizerunku firmy. Portale społecznościowe z definicji są mniej formalne i dlatego dają możliwości pokazania się od tej nieco luźniejszej strony. Skracanie dystansu pomiędzy nadawcą i odbiorcą (w tym przypadku firmą a jej obecnymi i potencjalnymi klientami) pozwala przedstawić firmę jako otwartą i życzliwą klientowi, która każdego odwiedzającego traktuje niezwykle indywidualnie. Facebook pozwala kreować firmę w odpowiednim świetle, a stały kontakt z odbiorcami sprawia, iż staje się ona ceniona i lubiana.

Zwiększanie rozpoznawalności

Jednym z podstawowych warunków rozpoznawalności firmy lub marki jest zwiększenie jej widoczności – także w sieci. Widoczność na wysokim poziomie sprawia, iż znacznie łatwiej zapaść w pamięć potencjalnym klientom, którzy w niedługim czasie mogą stać się odbiorcami danych towarów lub usług. A fanpage na Facebooku daje ogromne pole do popisu na zaistnienie w sieci. Dzięki niemu nieznana nikomu firma może stać się topową marką, która będzie rozpoznawalna nie tylko przez użytkowników portali społecznościowych. Warunkiem osiągnięcia sukcesu jest spójna strategia, która obejmuje aktywność, regularność, wytrwałość i cierpliwość.

Stały kontakt

Prowadzenie firmowego fanpage’a to doskonały sposób na utrzymywanie stałego kontaktu ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami. Łatwość i szybkość obsługi profilu powoduje, iż reakcja może być błyskawiczna, a klient nie będzie musiał czekać na odpowiedź biura obsługi klienta. Stały i dobry kontakt z firmą podnosi jej wiarygodność, co ma niebagatelne przełożenie na zaufanie klientów do marki. Funkcja ta przynosi korzyść także przedsiębiorcy, który może szybko i skutecznie poinformować odbiorców o urlopie, promocji, konkursie lub nowych danych adresowych.

Dodatkową zaletą firmowego fanpage’a jest tworzenie i zacieśnianie więzi pomiędzy firmą a jej klientami. Dzięki temu powstaje grupa wiernych klientów, którzy będą polecać firmę innym osobom. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż prowadzenie fanpage’a nie wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczy dobry pomysł, stała i regularna aktywność oraz zaangażowanie, aby fanpage stał się skutecznym narzędziem reklamowym.

Źródło:

10 zalet posiadania fanpage