W dzisiejszych czasach pozycjonowanie stron to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych sposobów promowania swojej firmy w Internecie. Dzięki pozycjonowaniu można zdobyć masę zadowolonych klientów, zwiększyć sprzedaż oferowanych towarów lub usług i poprawić pozytywny wizerunek swojej firmy.

W dzisiejszych czasach bez pozycjonowania stron bardzo trudno jest utrzymać się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google, dlatego też warto poszukać doświadczonej firmy, która profesjonalnie zajmie się marketingiem internetowym. Doświadczona agencja seo pomoże nam zaistnieć w sieci i prześcignąć swoich dotychczasowych konkurentów.

Nowoczesne strony typu One-Page

Z roku na rok na naszym rynku internetowym coraz większą popularnością cieszą się strony One-Page. Osoby, które planują w najbliższym czasie postawić swoją własną stronę internetową powinny zwracać uwagę nie tylko na jej wygląd oraz funkcjonalność, ale również na aspekty SEO. Nawet najładniejsza witryna internetowa nie będzie spełniać w 100% swojej roli, jeżeli znajdować będzie się na dalekich pozycjach w wyszukiwarce Google. W wielu branżach najnowsze trendy zmierzają coraz częściej ku prostocie, przez co zdecydowana większość stron typu One-Page nie jest odpowiednio zoptymalizowana pod pozycjonowania, zwłaszcza jeżeli będziemy chcieli pozycjonować się na tzw. długi ogon (Long-Tail).

Jak działa wyszukiwarka Google

Wyszukiwarki internetowe oparte są na bardzo skomplikowanych algorytmach, jednak ich działanie jest bardzo proste. Podstawowym zadaniem jest oczywiście serwowanie użytkownikom jak najbardziej wartościowych treści, które idealnie odpowiadać będą zapytaniom. Użytkownik po wejściu na nową stronę błyskawicznie powinien znaleźć te informacje, które go interesują. Niestety tworząc strony One-Page bardzo ciężko będzie nam zaprezentować w nich takie treści, które odpowiadać będą użytkownikom i dlatego też rozsądniej jest dla wielu zapytań, pogrupować treść naszej witryny na kilka oddzielnych podstron. W dzisiejszych czasach pozycjonowanie wielostronicowych witryn jest nie tylko prostsze, ale co najważniejsze o wiele bezpieczniejsze.

Zalety i wady stron One-Page

Największą zaletą stron One-Page jest oczywiście bardzo efektywna forma przedstawienia swojej firmy, marki oraz oferowanych produktów lub usług. Dla wielu osób ogromną zaletą jednostronicowej witryny może okazać się również łatwiejsze zarządzanie stroną oraz brak konieczności wyszukiwania potrzebnych informacji na wielu różnych podstronach.

Jeżeli chodzi o wady stron One-Page, to jak wcześniej zostało wspomniane na wiele słów kluczowych, mogą sprawiać one bardzo duże problemy w pozycjonowaniu. Przy dużej ilości fraz, łatwiej nam będzie rozbić poszczególne słowa kluczowe na konkretne podstrony, które można oddzielnie zoptymalizować. Strony One-Page są bardzo często zdecydowanie mniej użyteczne i bardziej chaotyczne od tradycyjnych witryn internetowych.

Kiedy warto zainwestować w stronę One-Page

Stronę One-Page opłaca się zaprojektować, jeżeli będziemy chcieli przedstawić tylko jeden wybrany produkt i oczywiście pozycjonować się tylko na bardzo podobne słowa kluczowe. Stronę One-Page może zamówić na przykład kominiarz z Warszawy, który potrzebować będzie prostej i oryginalnej witryny, którą będzie można wypozycjonować na frazy typu: kominiarz Warszawa, czy usługi kominiarskie Warszawa. Osoby, które zamierzają reklamować się na bardziej rozgałęzione frazy, powinny skupić się na tradycyjnych witrynach i optymalizacji poszczególnych podstron na najbardziej pasujące słowa kluczowe.